Cég székhely címének bejelentése kötelező a cégbíróság felé, illetve bizonyos esetekben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) felé is.
Ha a cég székhelye saját tulajdonú ingatlanba van bejelentve, vagy adott ingatlan tulajdonosa, haszonélvezője hozzájárulási nyilatkozattal engedélyt adott a székhelyként való megjelölésre, akkor a székhelycím bejelentése csak a cégbíróság felé kötelező. Cégalapítás esetén ez egyszerűen megtehető a létesítő okiratban való feltüntetéssel, alapítás után azonban a cég székhely változás bejelentése már csak változásbejegyzési kérelem leadásával lehetséges.
Székhelyszolgáltatás igénybevétele során a cégbíróságra való bejelentés mellett, egyéb kötelezettségek is keletkeznek. Székhelyszolgáltatás bejelentése már a NAV felé is kötelező, 'T101E vagy 'T201T formanyomtatvány kitöltésével. Fontos, hogy a székhelyszolgáltatás bejelentését nem a szolgáltató végzi, hanem a szolgáltatást igénybe vevő cég vagy az ő könyvelőjük. A bejelentési kötelezettség kiterjed a székhelycímen túl, a székhelyszolgáltató nevére, székhelyére, adószámára és a jogviszony keletkezésének időpontjára. Gazdasági társaságok esetén a NAV felé történő bejelentés megtételére, a cégbírósághoz való bejelentkezés után 15 nap áll rendelkezésre. Egyéni vállalkozóknak a székhelyszolgáltatás bejelentését az alapítással egy időben kell megtennie.